Mažeikių karatė klubas DANAS

Pasaulio taurės varžybos Turkijoje

2015 IJKA Pasaulio Taurė, Turkija, Stambulas

2015 m. gegužės 30-31 d. netoli Turkijos miesto Stambulo įvyko tarptautinės Japonijos karatė asociacijos (angl. IJKA - International Japan Karate Association) organizuojamos pasaulio taurės varžybos. Lietuvai atstovavo dešimt stipriausių Lietuvos karatė asociacijos (LKA) karatistų, iš kurių du Mažeikių karatė klubo "Danas" atstovai.

Pasaulio taurės varžybose didelio dėmesio sulaukė karatistai iš Japonijos, pasižymintys nepriekaištinga technika, ramiu kovotojo charakteriu bei pagarba priešininkui.

Karatė klubo „Danas“ vadovo Artūro Geriko treniruojama Gabrielė Marozaitė pritraukė daugelio žiūrovų žvilgsnius. Kovojimo taktika bei greičiu pasižyminti mergina kumite rungtyje triuškino varžoves ir iškovojo čempionės vardą. Gabrielė kata rungtyje nusileidusi didesnę praktiką turinčioms sportininkėms pelnė garbingą 3 vietą, o „Asai“ kata rungtyje pasidabino 2 vietos medaliu.

Karatė klubo „Danas“ treneris ir sportininkas Gvidas Kenstavičius suaugusiųjų kata rungtyje tarp 18-ikos dalyvių iškovojo 2 vietą, nusileidęs tik Japonijos meistrui. "Visada noriu kuo geriau padaryti kata. Susikaupiau, atidaviau visas jėgas atlikdamas kata ir įrodžiau, kad aš, mažeikiškis, puikiai esu įsisavinęs rytų kovos meną. Beje, dėkoju visiems mane palaikiusiems draugams bei pažįstamiems. Visda jaučiu jūsų palaikymą, kuris mane įpareigoja niekada nepasiduoti" - sakė Gvidas