Mažeikių karatė klubas DANAS

Pergalės 22-trame Pasaulio Shotokan karatė čempionate Lenkijoje

Pergalės 22-trame Pasaulio Shotokan karatė čempionate Lenkijoje

Kasmet stipriausi Lietuvos karatė asociacijos (LKA) sportininkai, atstovaudami savo šalį, dalyvauja SKDUN Pasaulio Shotokan karatė čempionate bei Pasaulio taurės Kohai varžybose.

Šių metų spalio 11-12 d. Lenkijoje, kalnakasių mieste Dabrova Gornica, vyko 22-as Pasaulio Shotokan karatė čempionatas ir 7-os Kohai (karatė mokinių) World Cup varžybos. Į Lenkiją atvyko net 68 karatekų, atstovaujančių Lietuvą iš LKA. Iš viso varžytis dėl geriausio karatekos titulo susirinko 1300 sportininkų iš 36 šalių. Iš Mažeikių vyko 13 pajėgiausių karatistų iš klubų "Danas" ir "Žemaitis".

7-os Kohai (karatė mokinių) World Cup varžybos

Pasaulio taurės Komandinės kata 8-12 m. mergaičių grupėje Mažeikiškių karatisčių sudaryta komanda (K. Niaunytė (DANAS), K. Firsovaitė (DANAS) ir E. Damulytė (Žemaitis)) užėmė 4-ąją vietą. Beje, tai buvo pirmasis komandinis mergaičių pasirodymas Pasaulio čempionate. Sportininkės buvo vertos medalių, tačiau jaudulys bei maža patirtis pakišo koją.

22-as Pasaulio Shotokan karatė čempionatas

Lietuvos himnas sporto salėje skambėjo, kai ant aukščiausios pakylos užlipo ir čempiono taurę į viršų iškėlė klubo DANAS kovotojas Mantas Lobanovas, įveikęs visus priešininkus 14-15 m. kumite +65 kg grupėje. Taip pat šis mažeikiškis puikiai pasirodė kartu su sportininkais iš Šiaulių komandinėje kumite Mix (12-15 m.) rungtyje. Iškovotas bronzos medalis.

Gabrielė Marozaitė (Danas) komandinėje kumite rungtyje kartu su sportininkėm iš Vilniaus (Jurgita Januškaite) ir Šiaulių (Eimantė Šaltupytė) pralaimėjusios tik stipriausiai Rumunijos komandai iškovojo bronzos medalius.

Elitinėje ir pačių profesionaliausių suaugusiųjų (21-39 metų amžiaus) kata grupėje vienintelis mūsų šaliai atstovavęs treneris-sportininkas Gvidas Kenstavičius tarp 35 dalyvių pateko į finalą, kur šiek tiek nusileidęs daugkartiniams čempionatų nugalėtojams rumunams, užėmė 3-ąją vietą. Paskutinįjį kartą Gvidas Pasaulio čempionate buvo apdovanotas 2004 m., kai pelnė 2-ąją vietą. Taigi, prireikė net 10 metų, kad Gvidas vėl užliptų ant garbingos pakylos šalia geriausiųjų karatekų.

"Džiaugiuosi kiekvienu LKA sportininko dalyvavimu. Malonu matyti kasmet patobulėjusius bei galinčius varžytis dėl Pasaulio čempiono titulo kovojančius mūsų miesto sportininkus", - teigė LKA prezidentas V. Butnorius.

Spėjo pažinti bei papromogauti Krokuvoje.

Kelionės metu Krokuvoje aplankyta Karališkoji Vavelio pilis (buvusi Lenkijos karalių rezidencija), Vavelio katedra, Šv. Marijos bazilika, didžiulė turgaus aikštė senamiestyje. Keletą valandų lietuvaičiai skyrė pramogoms vandens parke.

Čempionato rezultatai: 
SKDUN Kohai World Cup 2014
SKDUN World Championship 2014